Hajduk uvjerljivo svladao Zurich

Nogometaši Hajduka pobjedom su startali na pripremama u Turskoj. Bijeli su sa 4:1 (4:1) svladali Zurich. Trećeplasirana momčad švicarskog prvenstva bolje je otvorila susret, a već u sedmoj minuti stigli su do prednosti.

Sve je sam obavio Ganac Raphael Dwamena, lijevom je nogom naciljao sa ruba kaznenog prostora i matirao nemoćnog Stipicu. Hajduk je izjednačio u 24. minuti. Fomitschow je srušen u naletu prema vratima Zuricha, a Hugo Almeida realizirao je kazneni udarac.

U 35. minuti grubo je pogriješio latvijski vratar Vanins, loptu mu je oduzeo Said, sjurio se prema vratima i zabio. U 39. minuti za 3:1 zabio je Borja Lopez nakon kornera kojeg je izveo Toma Bašić.

U 44. je Said servirao loptu za Almeidu koji je sa desetak metara matirao Vaninsa i zabio svoj drugi pogodak.

U drugom dijelu igra se razvodnila, Željko Kopić na teren je poslao desetoricu novih igrača (jedino je Ismajli ostao od početne postave nap.a).

Sljedeći prijateljski susret Hajduk u Turskoj igra 26. siječnja protiv Lecha iz Poznana kojeg vodi Nenad Bjelica.

Hajduk: Stipica (od 46. Grbić), Tudor (od 46. Juranović), Ismajli, Borja Lopez (od 46. Savvas), Fomitschow (od 46. Bradarić), Radošević (od 46. Nejašmić), T. Bašić (od 46. Kožulj), Hamza (od 46. Jurić), Said (od 46. Šehić), Almeida (od 46. Kovačević), Ohandza (od 46. Šego).