Željko Kopić u Puli debitira na klupi Hajduka. U sklopu 16. kola HNL-a bijeli gostuju Istri. Kopić je šansu od prve minute dao “pomilovanom” Saidu, dok je Hugo Almeida ostao na klupi.

Hajduk: Stipica, Tudor, Nižić, Borja, Memolla, Radošević, Savvas, T. Bašić, Hamza, Erceg, Said.

Istra: Ivušić, Escoval, Mitrevski, Bertoša, Kokorović, Puclin, Kitanovski, Čuljak, Vojnović, Ofosu, Gotal

1'

Počeo je susret u Puli, Hajduk je prvi put ove sezone istrčao u svojoj rezervnoj crveno-plavoj garnituri

4'

Pao je Ofosu u kaznenom prostoru Hajduka, a sudac Pajač verbalno ga je upozorio jasno mu dajući do znanja da će idući put takvu stvar kazniti žutim kartonom

8'

Hajduk vodi 1:0! Toma Bašić je šutirao iz slobodnog udarca iskosa sa 20 metara, Ivušić odbio loptu, a Borja Lopez je poslao u mrežu

10'

Ubacio je Toma Bašić sa lijeve strane, Said efektno pokušao škaricama, ali nije bio precizan

11'

Udarac Tome Bašića sa 25 metara uz manje probleme ukrotio je Ivušić

13'

Požutio je Čuljak

16'

Igra je zaustavljena nakon što je sa dijela tribine gdje su smješteni navijači Hajduka doletio veći broj baklji. Sa tribina se čuju povici "igrajte pičkice"

17'

Prekid je trajao oko pola minute nakon čega je susret nastavljen

20'

Udarac Hamze sa 30 metara bez problema je ukrotio Ivušić

23'

Na polovici smo prvog dijela. Hajduk ima dominaciju i osam udaraca prema vratima domaćih

26'

Grubo je pogriješio Nižić, no Ofosu se našao u zaleđu

29'

Odlično se Said riješio svog čuvara i izašao sam pred Ivušića, no vratar domaćih nogom je zaustavio njegov pokušaj

35'

Požutio je Borja Lopez

40'

Približavamo se kraju prvog dijela, u posljednjim minutama utakmica se "primirila"

42'

Hajduk vodi 2:0! Radošević je pronašao Ercega koji se oslobodio Escovala i poslao loptu pored nemoćnog Ivušića

43'

Žuti za Kitanovskog

43'

Hajduk vodi 3:0! Duga lopta Memolle, nisu se najbolje razumjeli Mitrevski i Ivušić, a Said je taj poklon iskoristio i zabio za 3:0!

45'

Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade prvog dijela

45 + 2'

Požutio je Bertoša

45 + 3'

Poluvrijeme je zaključeno pokušajem Radoševića iz slobodnog udarca kojeg je domaći vratar zaustavio

46'

Krenuo je drugi dio uz jednu promjenu u domaćim redovima. Umjesto Escovala u igri je Halilović

50'

Udarac Halilovića sa 25 metara obranio je Stipica. U nastavku akcije lopta se odbila do Gotala koji se našao u zaleđu

51'

Požutio je Halilović

55'

Pao je ritam u drugom dijelu, hajdukovci su prepustili domaćima inicijativu

58'

Požutio je Memolla

60'

Opet je nekoliko baklji bačeno u teren sa dijela tribina gdje su smješteni navijači Hajduka

63'

Umjesto Gotala u igri je Grujević

66'

Istra je smanjila na 3:1! Jednu odbijenu loptu Hajdukove obrane prihvatio je Kitanovski, prevario Radoševića i sa 17 metara neobranjivo pogodio

68'

Umjesto Saida u igri je Pešić

70'

Pokušao je Puclin iz daljine, ali nije bio precizan

72'

Ubacio je Toma Bašić sa lijeve strane, obrana domaćih odbila loptu, a Radošević sa 13 metara iz izgledne situacije poslao loptu preko vrata

78'

Umjesto Hamze u igri je Kožulj, dok je kod domaćih izašao Kokorović, a u igru je ušao Prelčec

81'

Erceg je izbacio u priliku Pešića koji je zaobišao Ivušića, no pokušaj dodavanja prema Kožulju osujetio je Bertoša i izbacio loptu u korner

86'

Umjesto Tome Bašića u igri je Juranović

88'

Žuti za Pešića kojem je to treći i neće ga biti u idućem kolu kada na Poljudu gostuje Osijek

90'

Penal za Istru! Nižić je srušio Ofosua u prodoru, a sudac Pajač pokazao na bijelu točku

90 + 1'

Stipica je obranio penal Ofosua, a u nastavku akcije lopta se odbila do Halilovića koji iz blizine šalje loptu daleko iznad vrata

90 + 3'

Požutio je Ofosu

90 + 4'

Završio je susret u Puli, Hajduk je sa 3:1 svladao Istru golovima Borje Lopeza, Ercega i Saida. Jedini gol za domaće djelo je Kitanovskog, a u završnici je Stipica obranio penal Ofosua