Hrvatska svladala Norvešku 32:28

Hrvatski rukometaši svladali su Norvešku 32:28 (17:15), te se na najbolji mogući način revanširali Skandinavcima za poraz u polufinalu prošlogodišnjeg Svjetskog prvenstva.

Junak je bio Ivan Stevanović, sjajnim obranama izluđivao je Norvežane, a najefikasniji je bio Manuel Štrlek sa šest golova. Uoči zadnjeg kola računica je jasna; za prolazak u polufinale treba nam pobjeda nad Francuskom u srijedu.

Na samom startu zabio je Musa, Štrlek, pa još jednom Musa i u trećoj minuti na semaforu je stajalo 3:0. U 14. minuti golom Stepančića bilo je 8:4, no Norvežani su na krilima Bjornsena i Sagosena smanjili na 16:15, da bi uoči odlaska na odmor realizirao sedmerac za plus dva.

Sjajna je bila hrvatska obrana u prvom dijelu, napokon smo imali pomoć golmana. Ivan Stevanović u prvom je dijelu imao sedam obrana (ukupno 14!). Norvežani su se u nastavku držali do 40. minute (22:20), onda je zabio Štrlek, pa Cindrić, da bi još jedan gol Štrleka u 50. minuti donio odlazak na plus pet.

Taj je gol bio presudan jer je došao u trenutku kada je Hrvatska imala dva igrača manje. Do kraja su izabranici Line Červara mudro čuvali prednost na radost zagrebačke Arene koja je večeras za razliku od susreta sa Bjelorusijom bila gotovo puna. Slijedi Francuska…