Hrvatska uspješno svladala Crnu Goru u zagrijavanju za Europsko prvenstvo

Hrvatski rukometaši uspješno su odradili posljednju provjeru pred početak Europskog prvenstva idućeg tjedna. Naši su rukometaši u Spaladium Areni sa 25:22 (13:10) svladali Crnu Goru.

Najefikasniji u hrvatskim redovima bio je Manuel Štrlek sa pet pogodaka, četiri je dodao Duvnjak, a po tri puta zabili su Stepančić. Horvat, Čupić i Cindrić.

Hrvatska je kontrolirala zbivanja u prvom dijelu. Lino Červar rotirao je momčad, dao je priliku gotovo svim igračima koji su bili u zapisniku (jedino nije ulazio Halil Jaganjac opa.a). Na tribinama su pak ostali Ivan Stevanović i Denis Buntić. Raspoložen je bio Domagoj Duvnjak, vidjelo se na njemu da je željan igre nakon što je dugo pauzirao zbog ozljede.

U 16. je minuti Hrvatska pogotkom Luke Cindrića povela 9:5, a na poluvrijeme se otišlo sa tri pogotka prednosti (13:10). Na poluvremenu je Cindrić dobio nagradu za najboljeg hrvatskog rukometaša u protekloj godini.

U nastavku se razbranio crnogorski vratar Nebojša Simić, te je omogućio svojoj momčadi da se približi na jedan pogodak razlike, u 43. je minuti na semaforu stajalo 18:17.

Sedam minuta kasnije pri rezultatu 20:19 Pešić je u dva navrata sjajno zaustavio Miloša Vujovića. Odmah u idućem napadu zabio je Zlatko Horvat koji je dodao još jedan pogodak, te je u 54. minuti bilo 24:20 za Hrvatsku. Bio je to kraj nadanja da bi se Crnogorci mogli još jednom približiti te su izabranici Line Červara stigli do pobjede koja će ih sigurno dodatno ohrabriti pred početak Europskog prvenstva idućeg petka protiv Srbije.