Hrvatska završila na petom mjestu

Hrvatski rukometaši svoj nastup na Europskom prvenstvu završili su na petom mjestu. Izabranici Line Červara su sa 28:27 (16:10) svladali Češku te tako stigli do pete pobjede na Euru.

Nažalost, dva poraza od Švedske i Francuske udaljila su Hrvatsku od borbe za odličja i završnog kvarteta. Protiv Češke je od samog starta Hrvatska bila u plusu, u 12. je minuti bilo 7:3, a do poluvremena je razlika narasla na šest pogodaka.

U drugom dijelu Česi su se na krilima prvog strijelca Europskog prvenstva Ondreja Zdrahale koji je zabio 13 golova grickali našu prednost. Imala je Češka na kraju i posljednji napad za izjednačenje, no nisu bili precizni.

Najefikasniji u hrvatskim redovima bio je Zlatko Horvat sa deset golova, Igor Karačić je zabio pet.