Jadran pobijedio Partizan u gostima

Vaterpolisti Jadrana ostvarili su važnu pobjedu u devetome kolu Triglav regionalne vaterpolske lige pobijedivši Partizana u gostima, na njihovoj Banjici, uvjerljivo, rezultatom 9:5.

Odlično su jadranaši odigrali u svim segmentima igre, na golu je neprelazna prepreka domaćima bio Jadranov reprezentativac Mate Anić s nevjerojatnih 17 obrana, dok su u napadu svi jadranaši bili raspoloženi.

U prve dvije četvrtine igralo se gol za gol, Jadran je stalno bio u prednosti, ali nakon dvije četvrtine rezultat je bio 5:5. No, potom je vratar Jadrana Mate Anić doslovno zaključao svoj gol, igrači Partizana, vjerovali ili ne, u trećoj i četvrtoj četvrtini kući nisu zabili niti jedan pogodak. Bilo je to doista reprezentativno izdanje Anića.

Jadran se ovom pobjedom izjednačio s Mornar Brodospasom koji ima isto 13 bodova, ali i utakmicu manje. Sutra mornarevci igraju kontra Juga u Splitu, a potom, u prvom kolu drugog dijela prvenstva u Splitu nas čeka gradski derbi: Mornar Brodospas – Jadran. Bit će to utakmica velikog naboja, u prvom njihovom susretu u prvom je kolu Jadran bio uvjerljiv.