Osijek u Gradskom vrtu četvorkom ispratio crvene

U posljednjem susretu 27.kola Prve HNL Osijek je u Gradskom vrtu sa 4:0 bio bolji od Splita.

Crveni su bolje otvorili susret, prijetili u uvodnim minutama preko Jovanovića, Mikulića i Ugrine, ali nisu bili precizni. U 12.minuti Duka je skrivio penal nakon što je u kaznenom prostoru srušio Peroševića.

Vratar Splićana iskupio se obranivši udarac Ejupija sa 11 metara. Split je zaprijetio i 38.minuti kada je udarac Mikulića sa 20 metara pogodio vratnicu. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela rasplela se utakmica. Prvo je Split ostao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Jurendić, a onda je Lopa iz slobodnog udarca donio prednost Osijeku.

U nastavku jednosmjerna ulica. Domaći su zabili još tri pogotka, prvo u 53.minuti Lukić, tri minute kasnije Perošević, a u 92. Grgić. Ovom pobjedom Osijek je ostao na trećem mjestu sa tri boda više od Hajduka. Split je pak deveti sa sedam bodova više od fenjeraša Cibalije, i sedam manje od osmog Intera…