Split na Gripama svladao Rogašku

Košarkaši Splita stigli su do šeste pobjede u Drugoj Aba ligi. Žuti su na Gripama u 13. kolu sa 85:75 (27:17, 26:18, 18:18, 14:22) svladali slovensku Rogašku.

Momčad Ivice Skelina odlično je otvorila susret, povela 25:11 u devetoj minuti. S dobrom igrom nastavio je Split i u drugom dijelu igre, te je u 17. minuti bilo plus 28 (50:22). Tada je Ivica Skelin odlučio dati priliku Brunu Šundovu, ušao je i Vručinić što su gosti iskoristili te u dvije minute serijom 11:0 stigli na 50:33.

Gosti su u osam i pol minuta napravili seriju 29:8, te su se u 25. minuti primakli na samo minus sedam (58:51). Pri rezultatu 61:53 svi semafori u dvorani su se ugasili, te je uslijedila stanka od 15 minuti.

Nastavilo se uz mali semafor na zapisničkom stolu, a pauza je očito puno bolje legla Splitu koji je serijom 10:0 do kraja treće četvrtine opet pobjegao na 71:53. Žuti su do kraja rutinski priveli susret kraju i stigli do šeste pobjede.

Najefikasniji u redovima Splita bio je Kedžo sa 16 koševa, Scott i Najev dodali su po 13.