Split poražen od Tajvanaca nakon produžetka

Košarkaši Splita poraženi su u drugom susretu turnira u Maleziji od tajvanskog Fubona 90:89 nakon produžetka.

Žuti su imali šansu za pobjedu u regularnom dijelu, ali i u dodatnih pet minuta. Na 46 sekundi prije kraja regularnog dijela susreta Split je imao 79:74, no Tajvanci su uspjeli stići do izjednačenja i odvesti susret u produžetak. Splićani su i tu imali sve u svojim rukama, 89:85 na pedesetak sekundi prije kraja, ali je Fubon uspio preokrenuti.

Posljednji pokušaj za pobjedu imao je Scott, ali promašio je tricu i priči je bio kraj. Susret je bio dosta izjednačen, Split je u šestoj minuti imao najvećih plus 11 (17:6 opa.a), dok je Fubon u 21. minuti poveo 44:40. Split je u završnici preuzeo vodstvo, ali do pobjede nije stigao te je nakon jučerašnje pobjede nad kineskim Guangzhouom stigao i poraz. Najbolji u redovima žutih bili su novaci, Scott sa 22 koša i Marčinković sa 20.

Žute još čeka ogled sa domaćim Matrixom, nakon kojeg će biti jasnija sudbina Splićana na ovom turniru.