Split poražen u Sarajevu

Košarkaši Splita doživjeli su deveti poraz u Drugoj Aba ligi. U sklopu 19. kola poraženi su u Sarajevu od Bosne sa 77:75 (26:19, 16:22, 18:14, 17:20).

Bio je to susret kojeg su domaći puno bolje otvorili te u sedmoj minuti imali 13 koševa prednosti (17:4). Split se ipak konsolidirao i vratio u igru, te čak i poveo sredinom druge četvrtine (28:29).

U prvom je dijelu Split nosio Mateo Kedžo koji je zabio 16 koševa. Neizvjesnost se nastavila i u drugom dijelu, domaći su uglavnom bili nekoliko koševa u plusu, a žuti su stizali prednost.

Početkom posljednjeg dijela igre poveli su domaći 66:59, a pet minuta prije kraja bilo je 70:65. U iduće četiri i pol minute Bosna je ostala bez koša, Split je zabio šest i košem Jukića na 40 sekundi do kraja stigao do prednosti (71:70).

Domaći su nakon time-outa uzvratili tricom Bradforda, na drugoj je strani Jukić promašio, a Ćurevac je bio mirne ruke sa linije slobodnih bacanja.

Najbolji u redovima Splita bio je Kedžo sa 24 koša, Scott je dodao 14. Domaće je predvodio Šturanović sa 18. Ovim porazom Split je bitno umanjio izglede za plasman na Final four.

Od četvrtog mjesta žuti su sada udaljeni tri pobjede, a do kraja je ostalo još pet kola…