Split poražen u Mostaru

Košarkaši Splita u Mostaru su doživjeli sedmi poraz u Drugoj Aba ligi. U 12. je kolu bolji bio Zrinjski sa 85:75 (27:19, 20:20, 20:17, 18:19).

Split je na startu poveo 10:5, no nakon toga domaći su na krilima bivšeg igrača Zadra i Cedevite, Marka Ramljaka stigli do prednosti te su krajem prve četvrtine imali deset koševa prednosti. Na poluvrijeme su “žuti” bili na minus osam, da bi se u trećoj dionici približili na 52:48 u 25. minuti. Ipak, u iduće četiri minute uslijedila je serija domaćih 12:1 kojom su u 29. minuti otišli na plus 15 (64:49).

Uz Ramljaka se razigrao i Vedran Princ koji je u drugom dijelu postigao 14 koševa. Ukupno je Princ zabo 25 koševa, od čega šest trica iz deset pokušaja. Split je početkom posljednjih deset minuta stigao na 67:58, no brzo su domaći serijom od osam uzastopnih koševa riješili sve dileme.

U redovima Splita najefikasniji je bio Kedžo koji je zabio 18 koševa, Marčinković je dodao 13. Split je ovim porazom na omjeru od pet pobjeda i sedam poraza, što je dovoljno za deseto mjesto u Drugoj Aba ligi…