Split u Sloveniji skinuo lidera

Košarkaši Splita stigli su do osme pobjede u Drugoj Aba ligi, prve gostujuće! I to protiv slovenske Primorske koja je do danas bila na prvom mjestu.

Momčad Ivice Skelina slavila je u Koperu sa 86:98 (24:29, 16:24, 32:23, 14:22). Domaći su poveli 6:2, no od tog trenutka žuti su preuzeli kontrolu susreta i vodstvo nisu prepuštali.

Sjajan je bio Amerikanac Mike Scott koji je susret završio sa 35 koševa, dobru je pomoć imao u Kedži koji je dodao 15. Važnu je rolu imao i Marčinković (deset koševa), a dobar učinak imali su i Filipović (11 koševa) te Najev (deset koševa).

Najveću prednost žuti su imali u 22. minuti (43:59), no onda su domaći opasno priprijetili. Početkom posljednje četvrtine stigli su na samo minus tri (75:78), no onda je uslijedila splitska serija od šest koševa preko Marčinkovića i Kedže, tu je priči bio kraj.

Ovom pobjedom Split je stigao do šestog mjesta, sa dvije pobjede manje od četvrte pozicije koja vodi na Final Four.