Split svladao Zabok

Košarkaši Splita stigli su do prve gostujuće pobjede u sezoni. I to u prvenstvu Hrvatske, u desetom kolu. Nakon osam gostujućih poraza (četiri u hrvatskom prvenstvu, četiri u drugoj Aba ligi) stigla je pobjeda.

Žuti su slavili u Zaboku 81:85 (24:16, 18:19, 20:23, 19:27), no nije bilo lako. Povela je momčad Ivice Skelina u šestoj minuti 14:9, da bi u idućih pet minuta Zabok serijom 19:2 stigao do 28:16.

Najveću prednost domaći su imali u 17. minuti kada je na semaforu stajalo 39:26. Nije se puno toga promijenilo ni u nastavku, domaći su cijelo vrijeme bili u vodstvu, da bi Split sa četiri uzastopna koša Kalajžića stigao do prednosti 80:79.

Kapusta je potom promašio tricu, da bi pobjedu žutih potvrdili Scott i Marčinković. Najefikasniji u redovima Splita bio je Scott sa 17, Kedžo je dodao 16.