U desetom kolu HNL-a gost Poljuda je Lokomotiva.

Nakon dva uzastopna prvenstvena poraza bijeli nemaju pravo na krivi korak. U sastav Hajduka vraća se Ante Erceg, a u vrhu napada je Said.

Hajduk: Stipica, Tudor, Nižić, Borja, Memolla, Radošević, Savvas, T. Bašić, Hamza, Erceg, Said.

Lokomotiva: Šemper, Barić, Kolinger, Majstorović, Musa, Šunjić, Burić, Ivanušec, Karačić, Majer, Krstanović.

1'

Krenuo je susret na Poljudu...

3'

Prije početka susreta predsjednik Hajduka Ivan Kos dodijelio je dres sa brojem 96 Dini Levačić, prvoj Hrvatici koja je preplivala La Manche

6'

Šutirao je Tudor sa 20 metara, ali lopta je otišla preko vrata

9'

Na klupi Hajduka po prvi put u prvenstvenom susretu nalazi se Tonio Teklić

11'

Toma Bašić je odigrao loptu u prostor za Ercega, no vratar gostiju Šemper je bio brži

13'

Dobar pokušaj Tome Bašića sa 22 metra na putu prema vratima pogodio je Ercega i lopta je završila u gol autu

14'

Kakva šansa za Lokomotivu! Jedna duga lopta gostiju došla je do Krstanovića koji se sjurio prema Stipici, ali je loptu poslao pored vrata

17'

Šutirao je Toma Bašić iz slobodnog udarca sa 20 metara, ali osim zida prebacio je i gostujuća vrata

19'

Erceg je bio u prigodi, no njegov nalet zaustavio je pomoćni sudac signaliziravši zaleđe

22'

Čuju se i prvi zvižduci na Poljudu...

26'

Na sjeveru je izvješen transparent: "Na našoj grudi mi smo uvik jači, Šibenik nikad, nikad neće pasti"

31'

Šutirao je Karačić sa 25 metara, lopta je jedva došla do Stipice

35'

Dvije velike prilike za Hajduk! Ubacio je Toma Bašić iz slobodnog udarca sa 30 metara, Nižić je glavom pogodio stativu, lopta se odbila na glavu Savvasa koji je šutirao, lopta je zapela u bloku. Nakon toga je još jednom došla loptu do Nižića čiji je udarac sa gol crte u korner izbio Šunjić

40'

Pet je minuta do kraja prvog dijela, Hajduk se i dalje muči. Teško bijeli dolaze u situaciju da ugroze vrata Lokomotive

41'

Šutirao je Savvas, ali lopta je otišla "pod oblake"

43'

Požutio je Šunjić nakon prekršaja na Ercegu

44'

Zicer za goste! Ivanušec je dobio loptu od Majera u prostor, sjurio se prema vratima bijelih, no Stipica je odlično reagirao. Protestirali su bijeli tražeći zaleđe, no čini se da je Ivanušec u trenutku dodane lopte bio na svojoj polovici

45'

Kraj prvog dijela, na Poljudu nema golova

46'

Na poluvremenu je Joan Carrillo u svlačionici ostavio Savvasa, a od prve minute nastavka u igri je Teklić kojem je ovo debi u HNL-u

46'

Krenuo je drugi dio...

49'

Ubacio je Tudor, a udarac Ercega glavom bio je lak plijen za Šempera

52'

Od prve minute nastavka na zagrijavanje je Carrillo poslao Kožulja, Almeidu i Jandreka

55'

Nižić je neoprezno zaustavio Krstanovića, sudac Batinić ipak ga je odlučio verbalno upozoriti

56'

Požutio je Erceg nakon preoštrog starta na Šunjiću

60'

Opasna prijetnja Lokomotive! Ivanušec je ubacio sa lijeve strane, lopta je došla na nogu Karačiću čiji je udarac sa 12 metara zamalo promašio okvir vrata

62'

Evo i službene brojke. Na Poljudu je danas 8088 gledatelja, najmanje ove sezone

64'

Udarac Saida sa 13 metara blokirao je Karačić

65'

Lokomotiva vodi 1:0! Karačić je odigrao loptu iza leđa Hajdukove obrane, pogriješili su Borja i Nižić, a Krstanović sa sedam metara poslao loptu u mrežu

67'

Udarac Tome Bašića završio je preko vrata

68'

Umjesto strijelca Krstanovića u igri je Radonjić

70'

Požutio je Musa

71'

Slobodan udarac Tome Bašića sa 22 metra od zida je završio u korneru

72'

Dvostruku izmjenu radi Carrillo. Umjesto Memolle i Tome Bašića u igri su Almeida i Juranović

72'

Hajduk je izjednačio! Hamza je ubacio sa lijeve strane, Said spustio loptu, a Almeida sa pet metara zabio!

75'

Mijenja i Lokomotiva. Umjesto Majera u igri je Chago

77'

Udarac Radoševića sa 20 metara zaustavio je Šemper

78'

Almeida je glavom prebacio loptu za Ercega čiji je udarac iz blizine odlično zaustavio Šemper

80'

Umjesto Barića u igri je Capan

80'

Odličan potez Huga Almeide koji je prebacio gostujućeg stopera, no udarac je bio preslab da bi ugrozio Šempera

81'

Sijeva sada sa svih strana, nadiru bijeli u potrazi za pobjedničkim pogotom. Nakon jedne gužve u šesnaestercu gostiju lopta je došla do Radoševića čiji je udarac sa 18 metara za pola metra promašio okvir vrata

83'

Pogriješio je Radošević, loptu je loše zahvatio i ona je došla do Karačića koji je odigrao za Capana, no ispred njega se ukazao Radošević i izbio loptu u korner

85'

Ubacio je Borja koji je sad na poziciji koju je zauzimao Memolla, no ispred Saida loptu je uhvatio Šemper

90'

Udarac Hamze sa 17 metara u korner je odbio Šemper

90'

Hajduk vodi 2:1! Iz kornera je ubacio Said, a Almeida glavom matirao Šempera!

90 + 3'

Lokomotiva je izjednačila! Teklić je izgubio loptu na sredini terena, Chago odigrao za Radonjića koji je centrirao sa 25 metara. Stipica je zaustavio njegov pokušaj, no na odbijanac je naletio Capan i zabio za 2:2