Žuti svladali Alkar u Sinju

Košarkaši Splita rutinirano su stigli do 13. pobjede u prvenstvu Hrvatske
U 15. kolu žuti su danas sa 93:56 svladali Alkar u Sinju i tako ostali na prvom mjestu. Od samog starta momčad Ivice Skelina pokazala je tko je gazda na parketu. Domaći su prvi koš zabili nakon gotovo šest minuta igre, a Split je za to vrijeme postigao vec 11.
Do poluvremena je razlika narasla na 23 koša razlike (46:23). U istom ritmu Split je nastavio i i trećoj četvrtini, posebno se istakao Damir Rančić koji je u osam minuta zabio pet trica, te je u 28.minuti na semaforu svijetlilo 71:34. Do kraja susreta Skelin je priliku dao i mladom Galiću koji se uspio upisati u strijelce.
Najefikasniji igrač Splita bio je Henrik Širko sa 20 poena, Rančić je dodao 15. U redovima domaćih najistaknutiji je bio Hrvoje Vučić sa 20 koševa.
Idući vikend žuti na Gripama dočekuju šibenski GKK.