Rijeka - Hajduk 1-1

Hajduk osvojio bod u Rijeci

U dvoboju 8. kola Prve HNL u Rijeci nogometaši Rijeke i Hajduka odigrali su 1-1 (1-0), pa Je Hajduk opet preuzeo vodstvo na ljestvici.

Rijeka je povela golom Franka Andrijaševića, koji je u 32. minuti ubačaj Lončara glavom sproveo u mrežu. Andrijašević je u 38. minuti pogodio i gredu. Hajduk je napunio sredinu, a Rijeka je prepustila posjed Burićevoj momčadi, koja nije uspijevala zaprijetiti domaćinima.

U drugom poluvremenu, slična slika, Halilović je pogodio vratnicu, a dojam je s tribine da je Hajduk još jednom oštećen za čisti kazneni udarac nakon što je pred dodatnim pomoćnim sucem srušen Jakoliš.

Tonio Teklić, koji je nekoliko minuta ranije ušao u igru je s preko dvadeset metara oštro pogodio donji lijevi kut vratara Sluge i postavio konačni rezultat u 78.-oj minuti.

Dojam je da je Rijeka u završnici utakmice ostala bez snage, a Hajduk je propustio dokrajčiti domaćina i dodatno se odlijepiti na tablici.

Sve u svemu, Hajduk mora biti zadovoljan bodom, jer kolo prije završetka prvog prvenstvenog ciklusa drži vrh tablice.