proslavljeno 40 godina Poljuda

Hajduk pobijedio Inter i pobjegao na tri boda od Dinama

Nogometaši Hajduka u susretu su 9. kola Prve HNL na Poljudu svladali Inter iz Zaprešića sa 3-1 (1-0) i tako se učvrstili na vrhu ljestvice.

Hajduk se dugo mučio, imao nekoliko dobrih prigoda, ali nije bilo mirnoće u završnici. Pet minuta prije konca prvog poluvremena, Grgić je odgurnuo Ismajlija u šesnaestercu gostiju, a sudac Bel pokazao na bijelu točku.

Dojam je da je za Hajduk u bližoj prošlosti malo takvih kaznenih udaraca suđeno, a za njegove protivnike i previše, da ne ulazimo previše u sam intenzitet kontakta.

Caktaš je bio siguran za vodstvo, a na samom početku drugog poluvremena, kad je Jurić koji je netom ušao u igru umjesto danas vrlo lošeg Hamze, postigao drugi gol za domaće, izgledalo je kao da je utakmica riješena.

Ipak, nakon samo nekoliko minuta, opuštanje u veznom redu i zadnjoj liniji Hajduka iskoristio je Serderov, i probušio Posaveca kroz njegov, bliži kut. Dojam je da je vratar Hajduka mogao i puno bolje reagirati.

Imao je Inter dvije solidne prigode nakon toga, iako je Hajduk ukupno i dalje bio bolji. Četiri minute prije kraja utakmice, vratar gostiju je vratio uslugu kolegi s druge strane i slabo ispucao jednu loptu, nakon koje je Jairo imao lagan posao, iako su i on i Caktaš i ranije i jednostavnije mogli zatresti mrežu.

Vodeći Hajduk sada ima 19 bodova, tri više uz utakmicu više od drugog Dinama, dok je Inter posljednji sa šest bodova, jednim manje od devetog Varaždina.