odlična igra

Hrvatska “razmontirala” Makedoniju za treću pobjedu na Svjetskom prvenstvu

U 3. kolu skupine B u Olympiahalle areni u Münchenu izabranici Line Červara svladali su Makedoniju rezultatom 31:22 i tako sa šest bodova barem privremeno zasjeli na vrh ljestvice u svojoj skupini.

Najbolji strijelac kod Hrvatske bio je kapetan Domagoj Duvnjak sa šest pogodaka, dok je Makedonce predvodio Dejan Manaškov, također sa šest zgoditaka, pišu Vijesti.hr

Hrvatska je od početka bila u vodstvu, u tri navrata u prvom poluvremenu imala je plus šest, a na odmor su “kauboji” otišli sa komotnom prednošću 16-11.
Makedonci nisu pokleknuli, u drugom poluvremenu u više navrata su dolazili na tri gola zaostatka, ali za potpuni preokret nisu imali snage. Utakmica je definitivno prelomljena u 53. minuti kada je Hrvatska opet otišla na plus šest (26-20).
Vratar Marin Šego skupio je 13 obrana. U redovima Makedonije najbolji strijelac bio je Kiro Lazarov sa pet golova.