jedinstvena glazbena manifestacija

Alka Vuica u duetu s Belanom, Karan s Tedijem Spalatom: Evo tko će nastupiti na Splitskom festivalu

Poznate su pjesme i izvođači 59. Splitskog festivala koji se održava 4., 5. i 6.srpnja u provjereno uspješnom konceptu.

Ekskluzivni koncert tako otvara jedinstvenu glazbenu manifestaciju, drugi dan na programu je retrospektiva dok je posljednji rezerviran za Večer novih skladbi.

Na Večeri novih skladbi Festivala zabavne glazbe Split zapjevat će, kao i obično, neka od najvećih imena glazbene scene, a priliku za osjetiti čari jedne od najljepših pozornica dobili su i mladi glazbenici kojima se zvijezde tek smiješe.

Prokurativama se vraća Alka Vuica koja će zapjevati u duetu s Nenom Belanom, zajedno će zapjevati i Goran Karan i Tedi Spalato uz pratnju klape Sv.Juraj HRM, vjerni ostaju Tomislav Bralić i klapa Intrade, jedinstveni Hari, Giuliano, Domenica koja je prošle godine osvojila srca publike u duetu s Damirom Kedžom, Ivana Kovač i Mladen Grdović.

Publici će se novom skladbom predstaviti The Frajle, raritet je i izvedba Bobe i Saše Antića, debitira mlada zvijezda Lorena

Kao zanimljivost istaknimo i da će priliku na Splitskom festivalu kao nagradu dobiti pobjednik RTL-ovog glazbenog showa ‘Zvijezde – ljetni hit’.

Ugledni žiri, Eduard Gracin, voditelj glazbene redakcije Radio Splita, Katarina Perišić, voditeljica glazbene redakcije Radio Dalmacije, profesor Nenad Šiškov, skladatelj, producent i aranžer, te skladatelj i direktor Splitskog festivala Tomislav Mrduljaš, s obzirom na pristigle skladbe, imao je slatke brige, ali i odgovornost za izabrati 24 skladbe koje drže najboljima.

SKLADBE KOJE ĆE BITI IZVEDENE NA FESTIVALU ZABAVNE GLAZBE SPLIT 2019.

Po abecednom redoslijedu:

1. DOK IMAM TEBE (Ivica Cukrov) IGOR CUKROV

2. DOSTA (Ines Prajo-Arijana Kunštek) IVO PERKUŠIĆ

3. JA SAMO ZA TE ŽIVIM (Pero Kozomara-Robert Pilepić) KLAPA RIŠPET

4. JA SE ŽIVCIRAN (Stipe Jakovčević-Stipe Jakovčević/Siniša Garbin) MJESNI ODBOR

5. KAD VIDIM BOGA UŽIVO (Raay-Nenad Ninčević) LUKA BASI

6. KAO DA TE ODUVIJEK ZNAM (Žarko Tičinović) PETAR DRAGOJEVIĆ

7. KO SE MOŽE S DALMACIJOM MIRIT (Želimir Škarpona/Dalibor Musap-Nedo Zuban) BRANKO MEDAK

8. KRILA GALEBA (Branimir Mihaljević-Nenad Ninčević) GIULIANO

9. KUĆA NEŠE PISME (Goran Karan) GORAN KARAN & TEDI SPALATO I KL. SV. JURAJ HRM

10. LIPA SI MI SRIĆO (Darko Bakić-Darko Bakić/Luca) GRUPA ‘ROCKATANSKY’

11. LUKA TI I JA (Tonći Huljić-Vjekoslava Huljić) DOMENICA

12. MENI FALI SVE (Helena Papić) TOMISLAV BRALIĆ & KLAPA INTRADE

13. MOJE SUZE GOVORE (Ante Gudelj/Helena Gudelj-Ante Gudelj) HELENA GUDELJ

14. NA KUŠINU DITE PLAČE (Robert Pilepić) IBRICA

15. NOĆAS SI MOJE VINO (Branimir Mihaljević-Nenad Ninčević) THE FRAJLE

16. OLUJNE ZORE (Tonći Huljić-Vjekoslava Huljić) LORENA

17. OPET ĆU TI DOĆ (Hari Rončević) HARI RONČEVIĆ & KLAPA CAMBI

18. OSTANI TU (Vinko Barčot) MLADEN GRDOVIĆ

19. SAMO LJUBAV (Igor Ivanović/Marko Vojvodić) MARKO KUTLIĆ

20. SVA BLAGA OVOG SVIJETA (Vjekoslav Dimter/Mia Dimšić/Damir Bačić) MIA & MARKO TOLJA

21. TI (Fedor Boić-Nenad Ninčević) IVANA KOVAČ

22. UVELO MISTO (Bobo Knežević-Bobo Knežević/Saša Antić) BOBO & SAŠA ANTIĆ

23. VOLI ME KAKVU ME ZNAŠ (Ante Pecotić) ANTONIA DORA PLEŠKO

24. VRIJEME ZA NAS (Zoran Šarbedžija) ALKA & NENO BELAN

Komentiraj