Natalia tafra bazina

Pametno odgovara na prozivke HDZ-a: “14 splitskih grijeha HDZ-a”

HDZ je izgubio kontrolu nad upravljanjem Splitom što se jasno vidjelo na posljednjoj sjednici Gradskog vijeća, kažu u stranci Pametno.

Kako tvrde u stranci Pametno, nije im prošlo uhljebljivanje običnog člana HDZ-a, niti dizanje paušala malim iznajmljivačima. Dalje tvrde da im koalicijski partneri okreću leđa pa su nervozni i šalju svoje mlade jastrebove u napade. Na posljednji napad odgovorila je Natalia Tafra Bazina, glavna tajnica i gradska vijećnica stranke Pametno.

Natalia Tafra Bazina odgovara na napade Krešimira Čaljkušića, predsjednika gradskog kotara Žnjan, i kaže:

Evo rekapitulirajmo što je to sve HDZ “dobro” napravio za ovaj naš grad:

– Uništili Marjan, simbol Splita, koji će se uskoro potpuno osušiti i pretvoriti u mjesečevu površinu pripremljenu za gradnju,

– Digli prirez građanima za 50% čim ste došli na vlast, trebalo je osigurati novac za nove zaposlenike,

– Bez natječaja premještaju autobusni kolodvor, privremeno uređuju Kopilicu za koju ne postoje dozvole,

– Odluku o komunalnom redu ne donose već 2 godine,

– Svaka veća kiša nam zamuti vodu pa drugi najveći grad u jednoj europskoj zemlji u 21. stoljeću nema pitku vodu,

– Žnjan su uređivali nezakonito, izvodili građevinske radove bez građevinske dozvole,

– Nezakonito postavljali ljude u upravna vijeća ustanova u kulturi,

– Banovina puca po šavovima od novozaposlenih, svaka nova garnitura dovede bar 50-ak svojih, u ovom mandatu već 40-ak novih zapošljavanja,

– Spaladium arena stoji neriješena još od davnih dana i poznatih Kuretovih aneksa,

– 10 godina smo otplaćivali munincipalne obveznice od 180 milijuna kuna od kojih ništa napravljeno nije,

– Koncesije dijele stranačkoj mladeži i sinovima koalicijskih partnera,

– Ceste i nogostupi u očajnom stanju, održavaju ih godinama iste tvrtke za masne novce,

– Ne odvajamo otpad nego mažemo oči građanima i inspekcijama, smije nam se bilo tko tko je ikad bio u nekom europskom gradu,

– Strategije nema, privremenih rješenja na svakom koraku pa nas već i cijela Hrvatska zove Privremeni grad.

“Naše djelovanje je rezultiralo prvom osnovnom školom u Splitu nakon 25 godina. Vaša državotvorna stranka će biti poznata kao grobar Hrvatske jer ste do sada iselili 350 000 ljudi iz Hrvatske, rastavili ste i raselili obitelji pa i Split postaje sve više Skype grad. Osim toga sve što ste ovdje uspjeli napraviti je privremeni rotor od pitara za cvijeće za 600 000 kn”, nastavlja Tafra Bazina.

“Spominjali ste napredak i prosperitet, ali smo dobili privremenu gradsku upravu s kojom opet naš grad neće krenuti naprijed. Za stalno uposleni stranački i obiteljski kadrovi jedino je što će ostati trajno nakon vašeg odlaska.

U jednome ste u pravu, mi smo u Pametno jedna velika obitelj ujedinjena u borbi protiv svega što HDZ danas simbolizira u ovoj državi, a to je korupcija, klijentelizam, nepotizam, kriminal. Primamo u svoje okrilje sve ljude dobre volje koji žele stvoriti novo, uređeno društvo u kojem će se cijeniti znanje i sposobnost, a ljudi se neće dijeliti po vjeri, narodnosti ili seksualnoj orjentaciji.

Za kraj, dragi gospodine predsjedniče kotara Žnjan, nadam se da ćete ispuniti svoje obećanje o saniranju ulice Put Orišca. Ovo privremeno rješenje na slici, još jedno u nizu, Vam nije na čast”, zaključila je Natalia Tafra Bazina.

Komentiraj